2.elde güvenilir adres
ARAÇ ARAMA
Araç Tipi
Marka
Seri
Model
Yakıt
Vites
2.El 0 Km Kiralık
ARAÇ KREDİ BAŞVURUSU
Fırsat ve kampanyalardan haberdar olmak için üye olun, sizlere mail atalım.
Email adresi yazın


MAZDA MX-5 25. YIL ÖZEL ÜRETİM

 

 

Mazda, çeyrek asır önce piyasaya sürdüğü ve otomobil tarihinin en popüler üstü açık aracı olan MX-5 modelinin 25. yılını kutlamak için üretilen özel üretim MX-5’i New York Uluslararası Otomobil Fuarı'nda görücüye çıkardı. Mazda ayrıca yeni geliştirilen ve gelecek nesil MX-5’in temelini oluşturacak SKYACTIV-Şasi teknolojisini de etkinlikte sergiledi.  

 

MX-5, Mazda’nın araç üretimi felsefesini en iyi sembolize eden modeli. Piyasaya ilk olarak 1989 sürülen bu küçük üstü açık araç, farklı kültür, coğrafya ve demografik özelliklerden hayranların gönlünü kazanarak o günden beri yalnızca hafif bir spor aracın sağlayabileceği bir eğlence sunuyor. Üç nesil boyunca 940 binin* üzerinde üretilen Mazda MX-5, halen en çok satan iki kişilik spor otomobiller kategorisinde Guinness Dünya Rekorunu elinde bulunduruyor. 

 

Mazda MX-5 25. Yıl Özel Üretimi yirmi beş yıllık eğlenceyi bir araya getiriyor.  Altı ileri otomatik ya da manüel seçeneklerine sahip üstü katlanabilen modelin üzerine Bilstein şok emiciler, siyah tavanla öne çıkarılmış Ateş Kırmızısı metalik renk, A tipi sütunlar ve yan aynalar eklendi. Aracın iç mekanı ise kirli beyaz rengi deri koltuk ve kapı döşemesi ile elle cilalanmış dekoratif panel ile donatıldı.  

 

Mazda aynı zamanda dördüncü nesil yeni MX-5'te kullanılması planlanan yeni SKYACTIV-Şasiyi de gözler önüne seriyor. Motorla birlikte vitrine çıkan bu yeni özellik, SKYACTIV Teknolojisinin ortadan motorlu ve arka çekişli bir tasarıma ilk kez uyarlanması olarak da dikkatleri çekiyor.  Daha düşük ağırlık merkezi ve aracın ortasına daha yakın konumlanmış motorla birlikte yeni MX-5, tasarımdaki en kompakt görünümü yansıtacak. Mazda aynı zamanda mevcut modele kıyasla bir yandan yeni aracın toplam ağırlığını 100 kg'dan daha fazla azaltmayı, diğer yandan da sağlamlığını ve çarpışmalara karşı dayanıklılığını artırmayı hedefliyor.

 

Mazda Motor Corporation Yönetim Kurulu Başkanı Takashi Yamanoouchi “Mazda MX-5'in ardındaki orijinal konsept oldukça basitti:  Özellikle sürücü istediğinde hareket eden hafif bir spor otomobilin sağladığı katıksız keyif,” diyerek sözlerine şöyle devam etti: “İlk kez piyasaya sürülmesinin ardından geçen 25 yıllık süreçte artan güvenlik ve çevre kurallarına uyum sağlarken, bu orijinal konsepte sadık kalmak için MX-5’i basit bir evrimden öte, her seferinde yeniden keşfederek geliştirdik. MX-5’in geçmişi her şeyin aynı kalması için her şeyi değiştirmekle ilgili: Korumak için inovasyon yapmakla şekillenen bir geçmiş.”

Nuhkuyusu Cad.No:76 Bağlarbaşı - Üsküdar - İstanbul Tel: 0216 - 651 89 11 - 12 - 13 E-Mail: info@ozanotomotiv.com