2.elde güvenilir adres
ARAÇ ARAMA
Araç Tipi
Marka
Seri
Model
Yakıt
Vites
2.El 0 Km Kiralık
ARAÇ KREDİ BAŞVURUSU
Fırsat ve kampanyalardan haberdar olmak için üye olun, sizlere mail atalım.
Email adresi yazın


MAZDA 3 LANSMANI 2013

Mazda 3 Lansmanı 8.Etap Tanıtımı

Yeni Mazda3'ün Dünya prömiyeri İstanbul'da yapıldı

 

 

 

Mazda, 26 Haziran'da dünyanın dört bir yanındaki beş şehirde Yeni Mazda3 hatchback modelini tanıttı. Yüzlerce gazeteci, blog yazarı ve sosyal medya, üçü Avrupa'da bulunan beş ayrı şehirde eş zamanlı olarak gerçekleşen görkemli etkinlikler zincirine katıldı.

 

Yeni Mazda3'ün ilk tanıtımının yapıldığı Dünya'daki 5 şehirden biri İstanbul

 

Bu etkinlikler için, modern, canlı ve stil sahibi karakterleri nedeniyle, yeni beş kapılı kompakt modelin özelliklerini iyi bir şekilde yansıtan Londra, St. Petersburg, New York, Melbourne ve İstanbul seçildi. Tüm zamanların en çok satan Mazda modeli, "KODO - Hareketin Ruhu" tasarımı ve alışılmışa meydan okuyan SKYACTIV Teknolojileri ile birlikte, yeni neslin üçüncü modeli olarak üretildi. Yeni Mazda3, böylece ödüllü kardeşleri olan 2012 yılında sunulan kompakt SUV Mazda CX-5 ve D segmentindeki sedan Mazda6'nın yanındaki yerini aldı.

 

Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul, Mazda Motor Avrupa yöneticilerinin de hazır bulunduğu organizasyona ilişkin olarak "Yeni Mazda3'ün Dünya Prömiyeri için seçilen şehirlerden birinin İstanbul olması bizi oldukça sevindirdi. Yeni Mazda3'ün sahip olduğu tasarım ve teknolojisi ile Mazda CX-5 ve Mazda6'dan sonra Mazda'nın yeni nesil araçlar arasındaki yerini alması ise ayrıca heyecan duyduğumuz bir nokta. Yeni Mazda3'den beklentimiz çok yüksek" dedi.

 

SKYACTIV Teknolojisi'nin yeni modeli

 

Mazda3, son 10 yılda Mazda'nın global satışlarının neredeyse üçte biri olan 3.5 milyonluk global satış adediyle, şirket planlarının önemli bir parçasını oluşturuyor. Modelin 2003'te gerçekleştirilen lansmanından bu yana 130'dan fazla ödül kazanan Mazda, bu önemli segmentte çıtayı bir kez daha yükseltiyor. Yeni Mazda3, KODO tasarımına ek olarak, maksimum konfor ve kullanışlılık elde etmek amacıyla tamamen yeniden tasarlanan bir kabine sahip. Mazda, yeni modeli için bir araç içi bağlantı konsepti de sunuyor. Diğer özelliklerinin yanı sıra, AhaTM radyosuna sahip olan bu model, C segmentinde yolcularını online ortama taşıyan ilk araçlardan biri.

Yeni Mazda3, keyifli bir sürüşün yanısıra yakıt ekonomisi sunma ve güvenli araçlar üretmeye yönelik Mazda stratejisi Sürdürülebilir Zoom-Zoom'un uygulandığı en yeni model. Dünyanın en hızlı rölantide durma sistemi olan i-stop ve Mazda'nın fren enerjisi yenileme sistemi olan i-ELOOP'un da sunulduğu Yeni Mazda3, yeni motorları ve şanzımanları sayesinde etkileyici bir performansa sahip. Kompakt boyutlarıyla, SKYACTIV Teknolojilerinin uygulandığı 6. Nesil araçların en yeni üyesi olan Yeni Mazda3'ün Türkiye'de 2014 yılı itibariyle satışa sunulması planlanıyor.

 

KODO Tasarım Dili

 

Felsefesini doğadaki hareket formlarından alan KODO: Hareketin Ruhu tasarım dilinin şekillendirdiği Yeni Mazda3, bir önceki model ile aynı uzunlukta olmasına rağmen genişliğindeki 40 mm'lik artış ve yüksekliğindeki 20 mm'lik azalma ile daha spor ve daha kompakt. Aks mesafesindeki 60 mm'lik artış ise Yeni Mazda3'e güçlü bir duruş ve ferah bir iç mekan kazandırıyor. 16 ve 18 inçlik yeni jant seçenekleri ile Yeni Mazda3 benzersiz bir duruş sergiliyor.

 

Mazda Yeni Mazda3 ile, sürücü odaklı olarak geliştirilen yeni kabin tasarımının da lansmanını yapıyor. Göz hizasına yerleştirilen Aktif Sürüş Ekranı sayesinde sürücünün en önemli bilgileri zahmetsizce edinmesi sağlanırken yolcular için de keyifli ve konforlu bir iç ortam sunuluyor.

 

Yeni Mazda3 aynı zamanda Mazda'nın yeni mobil bağlantı konseptini de tanıttığı ilk model. 7 inçlik dokunmatik WVGA ekranı ve bulut tabanlı AhaTM platformu ile geniş bir mobil içerik yelpazesini güvenli bir şekilde aracın içine kadar getiriyor.

 

SKYACTIV-G 1.5L benzinli motor

 

Sedan ve hatchback gövde seçeneklerine sahip olan Yeni Mazda3'te 120PS (88kW) gücünde 1.5L benzinli motor, her ikisi de 6 ileri vitesli olan manuel ve otomatik şanzımanlarla birlikte sunulacak. 14:1 ile dünyanın seri üretimi yapılan en yüksek sıkıştırma oranına sahip motorları olan ve standart olarak dünyanın en hızlı rölantide durma sistemi olan i-stop'u içeren SKYACTIV-G serisinin yeni üyesi olan bu motor, 150 Nm'lik bir maksimum tork sunuyor.

 

i-ELOOP ve i-Activesense

Mazda'nın ilk olarak Yeni Mazda6 ile tanıttığı eşsiz fren enerjisi yenileme sistemi i-ELOOP ve en ileri aktif güvenlik ve yaya odaklı pasif güvenlik teknolojilerini bir araya getiren i-Activesense de Yeni Mazda3'ü segmentteki rakiplerinden bir kaç adım öne çıkaran özelliklerden bazıları.

Nuhkuyusu Cad.No:76 Bağlarbaşı - Üsküdar - İstanbul Tel: 0216 - 651 89 11 - 12 - 13 E-Mail: info@ozanotomotiv.com