2.elde güvenilir adres
ARAÇ ARAMA
Araç Tipi
Marka
Seri
Model
Yakıt
Vites
2.El 0 Km Kiralık
ARAÇ KREDİ BAŞVURUSU
Fırsat ve kampanyalardan haberdar olmak için üye olun, sizlere mail atalım.
Email adresi yazın


YENİ MAZDA 6 İ-ACTIVSENSE

Yeni Mazda6 için İleri “i-ACTIVSENSE” Güvenlik Teknolojileri

 

 

 

Mazda Motor Corporation, bu yılki Paris Otomobil Fuarı'nda sahneye çıkan yeni Mazda6'da "i-ACTIVSENSE" teknolojilerini vurguluyor. "i-ACTIVSENSE"; tehlikeleri tanıma, çarpışmalardan kaçınma ve önlenemeyen kazaların şiddetini azaltma konularında sürücülere yardımcı olmak için Mazda tarafından tasarlanan bir dizi ileri düzey güvenlik teknolojileri bütünü. Yeni Mazda6, farklı sürüş koşullarında mükemmel bir güvenlik performansı sağlayan "i-ACTIVSENSE" teknolojileri ile donatılacak.

 

Mazda'da, güvenlik teknolojilerinin araştırma ve geliştirmesi, şirketin güvenlik felsefesi olan Mazda Proaktif Güvenlik'e dayanıyor. Bu felsefe, sürücünün aracını güvenli bir şekilde kullanabileceği koşulların sayısını maksimuma çıkararak kaza riskini minimuma indirmeyi hedefliyor.

 

Mazda'nın "i-ACTIVSENSE" teknolojileri; milidalga radarlar ve kameralar gibi tespit cihazlarından faydalanan Mazda Proaktif Güvenlik felsefesi doğrultusunda geliştirilen bir ileri düzey güvenlik teknolojileri grubu anlamına gelir. Bu teknolojiler arasında, sürücünün olası tehlikeleri fark etmesini sağlayan aktif güvenlik teknolojileri ve çarpışmalardan kaçınmaya veya kazaların önlenemediği durumlarda şiddetlerini azaltmaya yardımcı olan çarpışma öncesi güvenlik teknolojileri bulunuyor.

 

Mazda Proaktif Güvenlik felsefesinin nihai hedefi, çarpışma içermeyen bir sürüş gerçekleştirmektir. Mazda, bu ideali takip ederek, müşterilerine hem sürüş keyfi hem de mükemmel bir çevre ve güvenlik performansı sağlamak için güvenlik teknolojilerinin araştırmasını ve geliştirmesini genişletmeye devam edecek.

 

İleride Bulunan Engel Uyarısı (FOW)

 

Önde bulunan araçları tespit eder ve yaklaşan bir çarpışma riski durumunda, fren yapmaya veya çarpışmayı önleyecek bir hamle yapmaya yetecek kadar süre öncesinde sürücüyü uyarır.

 

Şerit Değiştirme Uyarı Sistemi (LDWS)

 

Yol yüzeyindeki şeritleri tespit eder ve kasıtsız olarak şeritten ayrılma durumunda sürücüyü uyarır.

 

Arka Araç İzleme Sistemi (RVM)

 

Yanlarda kör noktada bulunan veya arkadan yaklaşan araçları tespit eder ve olası risklere karşı sürücüyü uyarır.

 

 

Uzun Far Kontrol Sistemi (HBC)

 

 

Karşıdan gelen trafiği ve araçları tespit ederek otomatik olarak ön farlarda uzun - kısa far değişikliği yapar. Böylece geceleri görüş açısını iyileştirir ve tehlikeleri önlemeye yardımcı olur.

 

Adaptif Ön Aydınlatma Sistemi (AFS)

 

Aydınlatmayı ve virajlar ve kavşaklarda görüş açısını maksimuma çıkarmak için, ön farları direksiyon hareketinin açısı ve araç hızına göre döndürerek geceleri güvenli sürüşe destek sağlar.

 

Akıllı Fren Desteği(SBS)

15km/s veya daha yüksek hızlarda yol alırken önden çarpışma riski tespit edildiğinde otomatik olarak frenleri etkin hale getirerek bir çarpışmanın şiddetini azaltmaya yardımcı olur.

 

Akıllı Şehiriçi Fren Desteği (SCBS)

 

 

4 - 30 km/s arasında bir hızda yol alırken öndeki araçla çarpışma riski ortaya çıktığında otomatik olarak aracı durdurur veya araç hızını azaltır. Bu, çarpışmayı önleme veya çarpışmanın şiddetini azaltma konusunda sürücüye yardımcı olur.

 

Mesafe Tanıma Destek Sistemi (DRSS)

Öndeki araca olan mesafeyi algılar ve hızı da dikkate alarak aracın, öndeki aracı yakalayacağı zamana kadar olan süreyi gösterir.

 

Nuhkuyusu Cad.No:76 Bağlarbaşı - Üsküdar - İstanbul Tel: 0216 - 651 89 11 - 12 - 13 E-Mail: info@ozanotomotiv.com