2.elde güvenilir adres
ARAÇ ARAMA
Araç Tipi
Marka
Seri
Model
Yakıt
Vites
2.El 0 Km Kiralık
ARAÇ KREDİ BAŞVURUSU
Fırsat ve kampanyalardan haberdar olmak için üye olun, sizlere mail atalım.
Email adresi yazın


RED&HOT TASARIM ÖDÜLÜ

Yeni Mazda 6'ya Bir Ödül Daha.

İyi bir tasarım sizi harekete geçirmelidir. Hem kelime anlamıyla, hem de mecazi olarak .Yeni Mazda6, yeni "KODO - Hareketin Ruhu" tasarım dilimizin mükemmel bir örneği olarak hareket, heyecan ve zarafeti benzersiz bir şekilde harmanlayarak tam da bunu yapıyor.

 

Bu iddiamızı destekleyen başkaları da var. Yeni Mazda6, 37 bağımsız tasarım uzmanı tarafından, uluslararası üne sahip Red Dot tasarım ödülleri 2013'te, ürün tasarımı alanında ödüle layık bulundu.

 

Amiral gemimiz olan Yeni Mazda6, stili ile ilgili ipuçlarını benzersiz yeni KODO tasarımımızdan alıyor. KODO, hayvanların hareketlerinden ilham alarak Mazda'nın canlılığını ve çevikliğini sembolize eder ve alışılmışa meydan okuyup, sürüşü eğlenceli otomobiller oluşturma yaklaşımımızı mükemmel bir şekilde tamamlar. KODO tasarımları bugüne dek birçok ödül kazandı. Bu ödüller arasında Auto Bild'in 2012 Avrupa Tasarım Ödülü'nü alan ilk KODO modeli olan Mazda CX-5 ve Alman Tasarım Konseyi'nin "2012 Otomotiv Marka Yarışması'nda" konsept otomobil kategorisinde ilk sırada yer alan Mazda Takeri sayılabilir.

 

Mühendislerimiz ve tasarımcılarımız, Yeni Mazda6'nın dinamik şeklini biçimlendirmek için büyük çaba sarf etmekle kalmadılar, aynı zamanda otomobilin sürüşünün de görünüşü kadar heyecan verici olması için ellerinden geleni yaptılar.

 

Mazda ile ilgili beklentilerinizi elbette yüksek tutmalısınız. Çığır açan SKYACTIV Teknolojimiz sayesinde, Yeni Mazda6 yakıt ekonomisinden veya emisyonlardan ödün vermeden olağanüstü performans ve sürüş dinamiği sunar.

 

Rakamlar fazla söze yer bırakmıyor: %15 daha fazla tork, sınıfının lideri 14:1 sıkıştırma oranı ve %20'ye varan artırılmış yakıt verimliliği. Yeni Mazda6, otomotiv sektörünün karşılaştığı en büyük zorluklardan bazılarına karşı, nefes kesen şık bir tasarım ile bizim verdiğimiz cevaptır.

 

Mazda'nın Avrupa AR-GE Merkezi baş tasarımcısı Peter Birtwhistle, "Yeni Mazda6 ile amacımız, anında araca binip sürme isteği yaratan, dengesi ve orantılarıyla görenlerin heyecanını uyandırmak ve dikkatlerini çeken bir otomobil tasarlamaktı." diyor. "Ürün tasarımı için verilen Red Dot ödülü, KODO ile hayat bulan cesur ifadelerle Mazda'da ulaştığımız seviyenin çok prestijli bir kanıtıdır."

 

Yeni Mazda6, Nisan 2013'te Milano Tasarım Haftası'nda sergileniyor. Diğer çağdaş tasarım klasiklerinin arasında ödül sahibi tasarımımız büyük beğeni topluyor.

Nuhkuyusu Cad.No:76 Bağlarbaşı - Üsküdar - İstanbul Tel: 0216 - 651 89 11 - 12 - 13 E-Mail: info@ozanotomotiv.com